Yabancı müzik denildiği zaman ilk akla gelen Number One Fm, 6 Temmuz 1992 yılında yayın hayatına Londra da başlamıştır. Radyo kanalı 1994 de ise yayın merkezini İstanbul'a taşımıştır. Türkiye de ilk yayın yapmış olan radyolardan birisidir. NR1 Medya grubunun bünyesinde bulunur. Kanalın sahibi Ömer Karacan'dır. Yayın formatı ise yabancı pop, rock ve R&B'dir. Radyo kanalı yabancı şarkılara dair her türü bünyesinde barındırarak, en iyi olmayı başarmıştır. Radyo yayın dili Türkçe'dir. Genel merkezi İstanbuldadır. Number One Fm 24 saat boyunca hit müzik keyfi sunmaktadır. Zengin bir içeriğe sahip olan radyo programı, en güzel müzik haberleri, en yeni müzikler ve en yeni video kliplere de yer vermektedir. Number One fm Türkiye’nin en iyi yabancı dalda radyo yapan kanalı olmuştur. Kanalın bu başarıya ulaşmasını sağlayan en büyük etken radyo kanalının sadece dinleyici odaklı çalışması olmuştur. Radyo kanalı dinleyicilerine oldukça önem vererek, dinleyicilerinin görüşlerini her zaman dikkate alarak hareket etmiştir. Türkiye'nin pek çok noktasından karasal yayın yapan Number one Fm'in kullandığı slogan ise "Türkiye’nin bir numarası" olmuştur. Karasal yayınları canlı olarak da dinlemek mümkündür.

Radyo programının yayın akışı yabancı pop müzik formatındadır. Number One FM’in müzik arşivi de oldukça zengindir. NR1 medya grubun bünyesinde bulunan number one türk radyo kanalı ise Number 1 FM’in Türkçe versiyonudur. Number one Fm ana programları; Coffee Break, Hit Box, Happy Hours, Number 1 Night Life ve 89's & 90's. Öne çıkan Dj'leri; Emin Yıldırım, Tolga Yiğit, Mert Hakan, Hakkı Saraç ve Dj Sax'dır. Number one Fm İstanbul da 102.4 frekansı ile yayın yapan ulusal bir radyo kanalıdır. Radyo istasyonu karasal yayınların yanında Türksat 3A uydusu üzerinden de kolay bir şekilde dinlenebilmektedir. Number one Fm’in frekans bilgileri; Ankara 101.5, İzmir 90.5, Antalya 90.4, Bodrum 102.4, Bursa 102.4, Eskişehir 102.5, Göcek 102.5, Kocaeli 102.4, Kayseri 99.7, Kuşadası 101.7'dir. Radyo kanalının sorunsuz bir şekilde dinlenmesi için frekans bilgileri takip edilmelidir. Aynı zamanda internet üzerinden de radyo kanalı canlı olarak izlenebilmektedir.

Number one fm veya Tv'ye ulaşmak için [email protected] adresine mail atılabilir. Yayınlar ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan kişiler [email protected] adresine mail atarak sorunlarını iletebilir. Radyo kanalının resmi internet sayfası: https://www.numberone.com.tr'dir. Verilen iletişim bilgilerini kullanarak herhangi bir şikayet veya istekler kolay bir şekilde radyo kanalına iletilmiş olur.

İletişim

Frekans İstanbul 102.4
Telefon 0216 425 36 40
Gsm: 0533 781 72 72
E-mail [email protected]
Adres Elms Farm Upper Minety Malmesbury Wiltshire SN16 9PR London / United Kingdom
İnternet Sitesi https://www.numberone.com.tr/