Özel FM, İstanbul Güneş Radyo Yayın Rek. Paz. San. Tic. A.Ş. bünyesinde istanbul ümraniye'den yayınlarını sürdüren yerel radyo istasyonudur. Özel FM, 1995 yılında popüler kimlikten uzak, Müslümanlar arasında kardeşçe duyguları yeniden canlandırmak, onların üzerine farzı ayn olan ilimleri öğretmek ve beraberliklerini sağlamak üzere yayın hayatına başlamıştır. İstanbul ve çevre illerden FM 103.2 frekansından dinlenebilen Özel Fm internet üzerinden www.ozelfm.net ve radyo toplayıcı siteler vasıtasıyla dünyanın her yerinden de online olarak dinlenebilmektedir. Özel FM; "Daha Söylenecek Çok Sözümüz Var" sloganı ile yayın hayatını başarıyla sürdürmektedir.

Özel FM, herkesin bildiğinden ve popüler olandan kaçarak 1995 yılında büyük emekler ve çalışmalar neticesinde hayata geçmiş olan bir radyo kanalıdır. Müslümanlığın birlik ve beraberliği temeline dayanmakta olan paylaşımcılığı kendine amaç edinmiştir. Diğer radyo kanallarının aksine bilgi ve tecrübelerin yanında Kuran'ın paylaşıldığı ve bu konu ilgili sohbetlerin yapıldığı adımları ve yolu doğruluk üzerinden olan bir radyo programıdır. İnsanın ruhunu doyurmayı ve kalbin temiz tutulmasının gerekliliğini öğretmeye çalışan radyo programı 103.2 frekansları üzerinden takip edilebiliyor. Özel fm radyosu ayet istek programı, mutluluk yolu, doğa ve sağlık, hadis sohbetleri, edep dersleri ve seher yeli gibi çok geniş bir yayın akışı ağına da sahip olması ile her yaş grubundan birçok müslüman kardeşimize hitap ederek ruhuna dokundukları kişi sayılarını arttırıyor. Programlar ve yayın akışları ise ramazan bayramı, kadir gecesi gibi önemli günler içerisinde yaşanan maneviyata anlam katabilmek adına değişebiliyor. Hareketli ve çoğu zaman anlamsız gelen müziklerin aksine Kuran mealleri ile psikolojik ve bedensel bütünlüğün tamamlanmasına yardımcı oluyor. Sizde standart olan bütün radyo programlarından sıkıldıysanız ve yaşam standartlarınıza uygun gelen daha özel programların içerisinde bulunmak istiyorsanız eğer 103.2 frekansı üzerinden kolayca bağlanabilirsiniz. Telefondan veya kullanılan hattın çekim gücünden kaynaklı olarak frekansta meydana gelebilecek problemler olursa eğer internet üzerinden özel fm radyosunu kolayca dinleyebilir, kendinizi oldukça geliştirebilirsiniz.

Özel FM, huzura ve Allah yoluna çağıran dinleyenlerin istedikleri ayetleri dile getirip açıklamalarını alabildikleri Hak yolunun anlatıldığı bir dini radyo programıdır. Kaliteli yayın akışı ve doğruluktan ayrılmayan temel taşları sayesinde gün geçtikçe daha çok kişi tarafından dinleniyor olan özel fm radyosu yola çıkmış olduğu ilk günden itibaren çizgisini hiç değiştirmeden daha iyisini sunmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.