Power FM, Power medya grup bünyesinde istanbul merkezli FM 100.0 Frekansından yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. Radyo, 5 kasım 1992 yılında kurulmuştur, Power Media Center’dan dijital stüdyolarından yayın yapmaktadır. Radyonun Türkiye'nin bir çok büyük merkezinde karasal yayınları bulunmaktadır, Türksat 3A uydusu üzerindende dinlenebilen radyo, internet yayınıyla dünyanın her yerinden online olarak dinleme imkanıda sunmaktadır. Müzik dünyasındaki en son yenilikleri ve gelişmeleri takip eden Power Fm, bu yenilikleri kendi formatına uygun biçimde kullanmaktadır. Power Fm yurt dışı bağlantılarıyla Avrupa ve Amerika’da ki merkezlerden bu bilgi akışını kolaylıkla sağlayabiliyor. Bu da Power Fm’i radyo yayıncılığında eşsiz bir noktaya taşıyor. Sıradan bir radyo kanalından çok daha fazlasını sunan Power Fm; gençleri sadece yabancı müziğin en iyisiyle değil, eğlence ve etkinliklerle de buluşturmaya devam ediyor. Radyonun Canlı yayınını Online Radyo sitesi üzerindende takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin radyosu Power Fm artık günün her saati en fazla dinlenen radyolar arasında çok sayıda müzik severin kesintisiz olarak dinlediği radyo kanalı çok sayıda dj ekibi ile canlı yayın yapmakta. Canlı yayınların yanı sıra gecenin geç saatlerine hatta sabaha kadar yayın yapan radyo kanalı bu nedenle de çok sayıda radyo sever tarafından beğenilerek dinleniyor. Ayrıca kanal sadece yabancı müzik yayını yapmakta olup Türkçe müziklerin yayınlandığı bir başka frekansı da bulunuyor. Kanalda yabancı müzik dinlemeyi seven herkesin tarzına uygun bulmak mümkün olabilmektedir. Yabancı müzik severlerin sıklıkla dinlediği radyo kanalında son çıkan hit parçaların Türkiye’de ilk kez dinlenmesi bu kanaldan sağlanıyor. Her ilden farklı frekanslarla yayın yapan Power Fm dinleyicilerin sohbetlerle keyif almasına da yardımcı oluyor.

Kanaldan gün içinde yayın yapacak DJ’lerin listesini öğrenmek te oldukça kolay. Kanalın resmi internet sitesi üzerinden tüm yayın akışının yanı sıra radyoda yayın yapan ve hayranlık toplayan DJ’ler ile ilgili haberleri görmekte mümkün oluyor. Sadece DL’lerle de sınırlı kalmıyor. Ünlülerin son haberlerin de yer aldığı siteden kanalın canlı olarak dinlenebilmesi de mümkün oluyor. Müzik severlerin yanı sıra müzik alanında isim yapmak isteyen ve bu alanda başarı kazanmak isteyen yeni müzisyenlerin de kanalı tercih ettikleri biliniyor. Bunun en önemli nedeni ise kanalın müzik ile ilgili tüm gelişmeleri ve yeni sanatçıların başarılarını an itibariyle yayınlaması oluyor. Bu sayede piyasa içine adım atmak isteyenlerinde sağlıklı ve doğru bilgiler alması sağlanabiliyor.

Power Fm aynı zamanda donanımı ve kesintisiz yayın yapması nedeniyle de tercih ediyor. Dağlık alanlarda bile rahatça dinlenebilmesi ve herhangi bir kesinti yaşanmaması da kanalın güçlü uydu ağı sayesinde sağlanabilmekte. Radyo severlerin tercih nedenleri arasında olan bu teknik yeterlilik radyo stüdyosunda da görülüyor. Stüdyo içinde her hangi bir aksiliğe şahit olmayan dinleyiciler radyo kanalını zevkle dinlemeye devam ediyor. Kanalın eğitim kurumları ile irtibat halinde olması ve bu konudaki haberleri de paylaşması genç nüfusun radyoyu takip etmesini sağlıyor. İstenilen her yerde dinlenme imkanı bulunabilen radyonun dinleyici kitlesi her yeni gün artarak değişiyor.

İletişim

Frekans İstanbul 100.0
Telefon 0216 554 04 00
Faks 0216 474 15 15
E-mail [email protected]
Adres Gümüşyolu Caddesi Kuşbakışı Sk. No:43 Altunizade, Üsküdar / İstanbul
İnternet Sitesi http://www.powerapp.com.tr/powerfm