Radyo 7, Hayat Görsel Yayıncılık A.Ş Bünyesinde İstanbul merkezli stüdyolarından yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. "İyi Müzik, Doğru Haber" Sloganıyla 1999 yılında yayın hayatına başlayan Radyo 7, bugün Türkiye’nin büyük bir bölümünde bulunan güçlü karasal yayın vericileri ile, geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmaktadır. Radyo, Her geçen gün kendisini yenileyerek, yapılan araştırmalarda üst sıralara doğru yükselerek yoluna devam etmektedir. Radyo 7, Müziğin tüm desen ve renklerini yansıtmaya özen göstererek ağırlıklı Türkçe pop müzik ve beraberinde Türk sanat müziği ve halk müziği ile dinleyicilerine ulaşmaktadır. Dinleyicisinin ilgisini dağıtmayan kısa ve öz sunuşlarla akıcı bir üslup kullanan Radyo 7, Türkiye’nin en iyi seslerine sahip birbirinden değerli programcılarıyla 24 saat boyunca canlı yayın yapmaktadır. Radyo, İstanbul'dan 104.6 Frekansından yayın yapmaktadır. Ayrıca Türksat 3A uydusu üzerinden de dinlenebilmektedir ve internet yayınıyla dünyanın her yerinden dinleme imkanı sunmaktadır. Radyo 7 Canlı yayınını Online Radyo sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

Son günlerin en fazla dinlenen radyolarından biri olan radyo 7 her ilden farklı frekanslarla yayın yapmakta. Radyo dinlemeyi seven ve bir yandan çalışırken bir yandan müzik ile deşarj olmak isteyenler için tercih haline gelen radyo yayın akışındaki canlı yayınlar ve konuk söyleşileri ile de beğeni topluyor. Radyonun en önemli ayrıcalıklarından biri ise tarz ayrımı yapmadan her kulağa hitap eden müziklerin yayınını yapabilmesi bu nedenle de tercih edilen radyo 7 aynı zamanda canlı yayın yapan dj’leri ile de tercih edilmekte. Özellikle genç nüfusun yoğun olarak dinlediği radyo kanalı günlük haber yayınlarını da eksik etmiyor. Bu sayede müzik aralarında dünyadan ve Türkiye’den haber alma şansı yakalayan dinleyiciler keyifli dakikalar geçiriyor.

Radyo kanalı sadece müzik ve haber yapmıyor. Canlı söyleşiler ile ünlüleri stüdyolarına konuk ederek hayranlarının merak ettiği hususları radyo 7 kanalına taşıyan radyo bu nedenle de çok sayıda kişi tarafından tercih edilmekte. Ayrıca kanal içerisinde belli saatlerde belli tarz müziklerin ard arda dinlendiği yayın saatleri de bulunuyor. Belli saatlerde kara deniz türkülerinin ağırlık kazandığı belli saatlerde de son dönem pop şarkılarının dinlenebildiği radyo kanalı tüm müzik severleri radyoları başına toplamayı başarıyor. Ayrıca kanalın resmi internet sitesi üzerinden radyonun yayın akışını inceleme fırsatı bulabilen müzik severler yayın akışı içindeki programları takip etme olanağı da bulabiliyorlar. Kanalın internet sitesi üzerinden bazı müzik haberlerini de okumak mümkün olabilmekte.

Yayın akışının da ayrıntılı olarak görüntülenebildiği radyo kanalı sayesinde çok sayıda radyo sever harika vakit geçirme ayrıcalığına erişiyor. Ayrıca radyo kanalının bazı özel günler ve bayramlar için özel programları da yer almakta. Kanal günün yirmi dört saati yayın yapmakta olup istenilen her tarz müziği dinlemek mümkün olabilmekte. Özellikle sınav dönemindeki üniversite öğrencilerinin de tercihi haline gelen radyoya her ilden belli frekanslarla ulaşmak mümkün. Bu frekansların ise radyo kanalının resmi internet sitesinden ulaşabilmek ise oldukça kolay. Kanalın internet sitesinde sol üst köşede illere göre frekansların sürekli geçtiği bir buton bulunmakta. Araçta, evde, iş yerinde ya da tatilde her yerde huzur içinde dinlenebilecek radyo kanalı Türkiye’nin tercihi olmuş durumda.

İletişim

Frekans İstanbul 104.6
Telefon 0212 437 85 85
Faks 0212 467 37 77
E-mail [email protected]
Adres Defterdar Mahallesi Otakçılar Caddesi No:78 Eyüp / İstanbul
İnternet Sitesi http://www.radyo7.com/