Radyo Eksen, Doğuş yayın grubu bünyesinde istanbul merkezli yayın yapan bölgesel radyo kanalıdır. 1 Kasım 2000'de yayın hayatına başlayan Radyo Eksen, Türkiye'nin tek modern müzik radyo istasyonudur. İyi müzik çalmayı hedef edinen Radyo Eksen dinleyicilerine, modern rock'tan country'e, indie'den heavy metal'e uzanan geniş bir müzik yelpazesi sunmaktadır. Radyo, İstanbul ve çevresinde FM bandı 96.2 Frekansından dinlenebilmektedir, Türksat 3A uydusu üzerinde yayını dinlenebilen radyo, internet yayınıylada dünyanın her yerinden online olarak dinlenebiliyor. Radyo Eksen, "Az konuşma çok müzik" felsefesini ilke edinmiştir radyonun dikkatli, seçici ve sadık bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır. Dinleyicileriyle iletişimini radyo dışında sponsorluk ve prodüksiyonlarıyla da perçinleyen radyonun son yıllardaki prodüksiyonlarından bazıları: Devotchka, Gutter Twins, Helldorado. Eksen, 2008-2012 döneminde Judas Priest, Moby, Paul Weller, Mark Knopfler, Metallica, U2, James gibi dünyaca ünlü isim ve grupların Türkiye konserlerine sponsor olmuştur. Konserlere ek olarak, sinema ve müzik festivalleri gibi kültürel organizasyonlarda da yer almıştır. Radyo Eksen Canlı yayınını Online Radyo sitesi üzerinden dinleyebilirsiniz.

Rock Roll ’un merkezi haline gelen radyo kanalı yabancı parçaları ile dinleyicileri büyülemeye devam ediyor. Türkiye’de yayın yapan ve sadece yabancı rock roll müzik yayını yapan Radyo Eksen bu uygulamada neredeyse tek tercih olması nedeniyle beğeniyle dinleniyor. Kanal gün boyu seçme oluşturulan müzik listesi ile dinleyenlerin her gün merakla bekledikleri yeni listeleri düşlemelerine neden oluyor. Radyo Eksen konusunda tek olmasının yanında yayınladığı müzik tarzının doğasenlerinin radyoya taşınmasında da dinleyenlerine ayrıcalık sunuyor. Öyle ki özellikle Avrupa’da rock roll müzik yapan hit gurupları anında yeni albümleri ile radyo dinleyenlerine getirebiliyor. Radyo tutkunları daha haberlerini duymadan son çıkan parçaları ilk defa radyo kanalında dinleme ayrıcalığına sahip oluyor.

Radyo Eksen Türkiye’nin her yerinden belirlenen frekanslar aracılığı ile dinlenerek ayrıcalıklı müzik listelerini dinlemek mümkün ayrıca kanalın internet sitesi üzerinden verilmekte olan canlı yayın aracılığı il de radyo dinlenebilmekte. Kanalın sosyal medya bağlantılarından faydalanılarak gelişmeleri takip etme olanağı bulan rock roll tutkunları bu nedenle de radyoyu tercih ediyorlar. Günün yorucu saatlerinden sonra tercih ettiği müziği zevkle dinleme olanağı bulan çok sayıda insan bu ayrıcalığın huzurunu yaşamayı tercih ediyor. Avrupa’da uzun yıllardır tercih edilen tek tarz müzik yapan radyo kanalları Türkiye’ye kısa bir süre önce girmiş olup bu konuda önemli bir açığı kapatmış durumdadır. Özellikle radyo eksen bu özelliği ile çok sayıda müzik severin istediğini yerine getirmiş durumda.

Kanalın yayın akışının takip edilmesi de mümkün olabilmekte. Ayrıca radyodan yapılan canlı sohbetleri dinleyerek keyifli zamanlar geçiren çok sayıda dinleyici bulmakta mümkün olabilmekte. Seçme şansını ayrıcalıklı olarak yaşamayı tercih eden rock roll tutkunları radyo eksen sayesinde bunu yaşamayı başarıyor. Radyonun günün her saatinde yayın yapması da ekstra bir avantaj sağlıyor. Gece yaşamayı seven bazı dinleyicilerin isteğini dolduran bu özellikle de çok sayıda müzik severin radyoya abone olması sağlanmış oluyor. Profesyonel bir kadro ile çalışan radyo eksen rock roll konusunda uzman ekibi sayesinde dinleyicilerin isteklerine yanıt verme kolaylığı buluyor. Rock roll müziğin çok sesli bir müzik olması nedeniyle güçlü bir ses sistemi ile yayın yapan radyo bu nedenle de beğeni ile dinleniyor.

İletişim

Frekans İstanbul 96.2
Telefon 0212 365 36 00
E-mail [email protected]
Adres Uniq İstanbul, Huzur Mahallesi Maslak-Ayazağa Caddesi No:4/C Kat:1 No:118 34396 Sarıyer / İstanbul
İnternet Sitesi http://radioeksen.com/