Gaziantep merkezli olan Radyo İhya , 'Hakkı ve hakikati anlatmak' için Allah ve Peygamberi sevgisini insanlara aşılamaya çalışmak amacı ile 1 Nisan 1994 yılında yayın hayatına başlamıştır. İnternet üzerinden de dinlenebilen sevilen radyo istasyonunun frekansı; 100.4' tür. Radyo istasyonu; 'Gaziantep' in sesi Güneydoğu' nun yükselişi' parolası ile yalnızca Gaziantep de değil; Türkiye' nin pek çok ilinde birçok kişinin kalbinde taht kurmayı başarmıştır. Başkanlık Ulusal güvenlik belgesine sahip olan ihya radyo, emin adımlar ile dinleyici kitlesini arttırarak ilerlemektedir. Radyo İhya , "Haktan halka rahmettir." sloganı ile Hakkı anlatmaya çalışan bir radyo kanalıdır. Yayın akışı içerisinde; hem Arapça hem de Türkçe olarak kuran dinletisi (Hatm- i şerif), sohbet programları, kıssalar yer almaktadır. Radyo istasyonunun yayın akışı içerisinde müzik yoktur. Radyonun amacı; iyiyi güzeli doğruyu anlatmak; kötülüğü, fenalığı ve bu gibi olumsuz duyguları insanların hayatından yok etmeye çalışmaktır. Tüm bunlar ile insanlara islamı doğru bir şekilde anlatarak, tebliğ etmeyi görev edinmiş radyo kanalıdır. Radyo kanalının kurulduğu ilk günden günümüze kadar olan süre de hiçbir şekilde olumsuz içerikler, ahlak dışı konular ve gereksiz boş programlar radyonun yayın akışı içerisinde yer almamıştır.

Radyo İhya kanalında; hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 11:00 ile 12:00 arasında yayın yapan ve radyo ihyanın önemli programları arasında “Rahmet Yağmuru” ismiyle bir sohbet programı yer almaktadır. Program da dinleyicilerden gelen sorular yüksek dini donanıma donanıma sahip program sunucusu tarafından yanıtlanmaktadır. Radyo istasyonun yayın akışında dikkat çeken bir diğer programda her gün saat 06:00 da okunan "İstiklal Marşı' dır." Her gün saat 15:00 de "Türkçe mealden kur-an dinletisi de radyonun beğenilerek dinlenen programları arasında yer almaktadır.

İletişim

Frekans Gaziantep 100.4
Telefon 0342 220 69 00
E-mail [email protected]
Adres Fevzi Çakmak Bul. Fatih Mah. 22010 Nolu Sok. Hatice Karsligil Apt. Daire:1 Kat:1 Zemin Kat. Şehitkamil / Gaziantep
İnternet Sitesi http://www.radyoihya.com/