Radyo Voyage, Doğuş yayın grubu bünyesinde istanbul merkeli yayın yapan bölgesel radyo kanalıdır. Radyo, istanbul ve çevresinde FM 107.4 frekansında, uydudan TÜRKSAT 3A üzerinden dinlenebilmektedir. Ocak 2009'da yayın hayatına başlayan Radyo Voyage Türkiye'nin ilk Ambient ve New Age müzik radyosudur. Radyo yayın anlayışı ve müzikal kimliği ile kendi alanında ilk ve tek olmayı hedefleyen radyo, "Dünyanın müziğine yolculuk" sloganı altında yayın hayatını sürdürmektedir. Radyo Voyage müzikte, uluslararası etkileşimlerle ortaya çıkan yeni yönelim, tür ve denemelerden oluşan örneklerin yer aldığı klasik müzik yapıtlarının modern, sıradışı, hatta deneysel yorumları ile, etnik altyapıların üzerine inşa edilmiş "New Age" çalışmalarına sıkça yer vermektedir. Radyo Voyage Günlük yaşamın her anında dinleyicilere eşlik edecek şekilde tasarlanan yayın akışında, Ambient, New Age, Avant Classical, Pop Classic, Gregorian Pop, Down Tempo, World Music, Ethnic Jazz ve Soundtrack gibi ortak noktası "yenilikçi ve denemeci" olan müzikal türlerini yanyana koyuyor. Denemelerle ortaya çıkan bu türlerin yeni ve en güzel örnekleriyle dinleyicisine ayrıca keşif yapma imkanıda sunmaktadır.

Radyo Voyage "Dünyanın müziğine yolculuk" sloganıyla yayın yapan bir radyo kanalıdır. Yayın hayatına 2009 yılında başlayan kanal; New Age, Soundtrack, Ambient ve World müzik tercihiyle dikkat çekmeyi başarmıştır. İstanbul ve yakın çevresine 107,4 frekansı üzerinden yayın yapan kanal, tercih ettiği müzik türüyle müzikal kimliği ve yayın anlayışını şekillendirmiştir. Gücünü dinleyicisinden alan radyo, günlük hayatın her anında tercih edilecek seçimlerle fark yaratır. Müzikte değişen tercihleri yakından takip ederek dinleyicilerini her zaman sıra dışı ve modern eserlerle buluşturan Radyo Voyage, günün her saatinde dinlemeye uygun parça seçimiyle farklı müzik türlerini bir araya getirir. Dinleyicilerine müzikle birlikte yeni keşifler yapma imkanı sunan kanal, 2011 yılında yılın radyosu seçilerek başarısı aldığı ödülle pekiştirmiştir. Program seçiminde dinleyici kriterlerini dikkate alan radyo, yeni nesil tercihleri odak noktasına koyar.

Radyo Voyage canlı yayını 107,4 frekansı dışında D-Smart 676.kanaldan, web sitesi ve mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilir. Hayallere Yolculuk, Voyage Sunset, Bi Dünya Müzik ve Bon Voyage gibi programlarla dinleyicilerini içinde bulundukları ortamdan kopararak hayallerini kurdukları mekana götürmeyi başaran kanal, çıkarttığı albümlerle de müzik severlerin istedikleri an dinlemeyi tercih ettikleri müziğe ulaşmasına fırsat tanır. Sabah erken saatlerdeki yayınlarda güne rahat bir başlangıç yapan dinleyiciler akşam saatlerinde de dinginliği yakalar. Şehir hayatının yoğun temposuna ufak bir mola vermek isteyenler için eşsiz bir deneyim yaratan Radyo Voyage, müzikte huzurun, sakinliğin, yaratıcılığın ve deneyimin en başarılı adresi olarak gösterilebilir. Gün boyu New Age çalışmalarına büyük yer ayıran kanal, Ethnic Jazz ve Avant Classical seçimleriyle de müzikte seçici davrananlara yeni bir alan yaratır. "Çalan şarkıyı hediye et" uygulaması ile sosyal medya hesapları üzerinden sevdiğiniz kişiyi etiketleyerek canlı yayında özel bir hediye verebilir ve günlük hayatı heyecanlı hale getirebilirsiniz.

İstanbul'da zamanının büyük bir kısmını trafikte geçirenler için enerji kaynağı olan müzik seçimleriyle zor anların yaşanabilir hale gelmesini sağlayan Radyo Voyage, hayatın içinde yer alan tınıların yeniden yorumlanmış halleriyle buluşturduğu dinleyicisini farklı zaman dilimleri içinde özel bir yolculuğa çıkarmayı başarır. Radyo Voyage dinlerken kendinizi müziğin ruhuna teslim edebilir ve içinde bulunduğunuz sorunlardan uzaklaşarak duygularınızı kontrol altına almayı başarabilirsiniz.

İletişim

Frekans İstanbul 107.4
Telefon 0212 365 36 00 - 0212 365 36 51-52
E-mail [email protected]
Adres Uniq İstanbul, Huzur Mahallesi Maslak-Ayazağa Caddesi No:4/C Kat:1 No:118 34396 Sarıyer / İstanbul
İnternet Sitesi http://radyovoyage.com/