Show Radyo, Aks Radyo ve Yayıncılık bünyesinde istanbul merkezli 89.8 frekansından yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. Yayınlarında ağırlıklı olarak yerli pop müzik, kültür ve haber programlarına yer veren Show Radyo, 1992 yılından bu yana dinleyicilerine ulaşmaktadır. Radyo, üstün teknoloji ürünü teknik cihazlarının yanısıra, 1997 yılında bilgi işlem teknolojisinide yayın sistemine katarak bu konuda girişimde bulunan ender radyolardan biri olma özelliğinede sahip olmuştur. Stüdyoları tamamen dijital alt yapı ile hazırlanmış olup yayın akışı ve preproduction bilgisayar destekli olarak yapılmaktadır. Show Radyo'nun Türkiye'nin bir çok büyük merkezinde karasal yayınları dinlenebilmektedir. Ayrıca Türksat 3A uydusu üzerindende radyoyu dinleyebilirsiniz. Show Radyo internet yayınıylada dünyanın her yerinden dinleme imkanı sunmaktadır. Radyoyu artık iPhone ve iPod touch üzerinden de dinleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey apple store’a girerek Show Radyo uygulamasını indirmek. Yüksek ses kalitesiyle her an her yerde radyoyu dinleyebilirsiniz. Show Radyo canlı yayını Online Radyo sitesi üzerinden de dinlenebilmektedir.

Türkiye’nin en eski radyolarından biri olma özelliği gösteren radyo kanalı uzun yıllardır zevkle dinlenen bir kanal olma özelliği göstermekte. Aynı zamanda her yeni gün kendi içeriğini yenilemeyi başaran ve yerinde saymadan yoluna devam eden kanal yayınladığı müziklerin yanı sıra ses kalitesi ve dj ekibi ile de beğeni topluyor. Kanalın en önemli bir başka özelliği ise canlı yayınlar ile Türkiye’nin dört bir yanındaki dinleyiciler ile ünlü konuklarını buluşturabilmesi. Show radyo esprili programcıları ile de beğeni topluyor. Günün her saati biraz espri biraz müzik diyenlerin tercihleri arasında olan radyo kanalı her tarzda müziği kaliteli bir şekilde dinleyiciye aktarması ile de tercih ediliyor.

Show radyo ekibindeki çok sayıda çalışanı uzun yıllardır bünyesinde bulundurmakta olup özellikle bazı DJ’leri tüm Türkiye’de bilinen isimleri oluşturuyor. Radyo kanalının en önemli özelliklerinden biri canlı sohbetlerine dinleyicileri de dahil etmesi yayın akışı içinde yer alan çok sayıda programda canlı olarak dinleyicileri de bulmak mümkün oluyor. Radyo kanalının internet sitesinden çok sayıda konuda haberin alınması da mümkün oluyor. Çoğu radyo kanalı gibi sadece müzik dünyasından haberler bulunmuyor. Türkiye ve Dünyadaki son gelişmelerin birebir haber olarak yayınlandığı site üzerinden hava tahminlerini bulmakta mümkündür. Bazı eğitim kurumları ile iletişim halinde olarak gençlerin bazı etkinliklere katılmasına da ön ayak olmayı başaran radyo kanalı bu nedenle de tercih ediliyor. Show radyo yılların eskitemediği bir radyo kanalı olup Türkiye’de radyoculuk sektörünün öncüleri arasında yer alıyor. Bu nedenle kazandığı tüm tecrübeleri radyo kanalı içindeki performansa da aktarmayı başaran radyo kanalının dinleyicileri günün her saati kaliteli müzik dinleme ayrıcalığını yaşıyor.

Program yapan DJ’lerinin yanında yayın arkası ekibi olarak ta oldukça güçlü bir kadroya sahip olan radyo kanalı bu ekip sayesinde kaliteli ses özellikleri ile müzik yayını yapmayı başarıyor. Kanalı dinleyen çok sayıda gencin talepleri doğrultusunda müzik listesi oluşturan radyo kanalını her yaştan insan beğeni ile dinliyor. Son çıkan albümlerden nostalji albümlerine kadar çeşitli içerikleri içinde barındıran müzik listelerine sahip radyo kanalı beğeni ile dinlenmeye devam ediyor.

İletişim

Frekans İstanbul 89.8
Telefon 0212 385 00 00
Santral Tel: 0212 325 90 90
Faks 0212 385 00 09
E-mail [email protected]
Adres Levent Mahallesi Üstzeren Sok. No:40 1. Levent, Beşiktaş / İstanbul
İnternet Sitesi http://www.showradyo.com.tr/