TRT FM, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun fm bandından yayın yapan ulusal radyo kanalıdır. TRT FM Türkçe pop müzik ağırlıklı yayınlar yapmaktadır. TRT FM yayın merkezi Ankara'dır. Popüler müzik tarzı ile Ankara, İstanbul ve İzmir stüdyolarından dönüşümlü olarak gerçekleştirdiği programları yayınlayan bir radyo istasyonudur. Türkiye'nin hemen hemen her noktasında karasal yayınları bulunan radyo, ülkenin en çok dinlenen radyolarından biri olmaktadır. TRT FM Türkiye'nin En Kaliteli yayın yapan radyolarının başında gelmektedir. Türkiye'nin 81 İl Merkezinde Tüm İlçeler ve beldelerde köylerde yayınları dinlenebilen tek radyo kanalı olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca uydu ve internet yayınıylada dünyanın her noktasından yayınları canlı dinlenebilmektedir. TRT FM, Dünden Bugüne Uzakları yakın eden radyodur.

TRT FM, Dünden Bugüne Uzakları yakın eden radyodur. Yayın akışında; popüler müziğin güncel örneklerine, liste şarkılarına, yeniden yorumlanan Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerine, kısa gündem ve spor haberlerine, etkinlik ve konser duyurularına ve ağırladığı misafir sanatçılara yer veren TRT FM; kaliteli yayın anlayışına önem veren ve en beğenilen radyo kanallarından birisi olarak kabul edilmektedir. TRT FM'in, "Uzakları yakın eden radyo" sloganına, çoğu kişinin kulakları aşinadır. Kapsama alanı en geniş radyo kanallarından olan TRT FM, Türkiye’nin her yerinden dinlenebilmektedir. Ayrıca, uydu ve internet aracılığıyla da tüm dünyadan erişilebilir özelliktedir.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de olmak üzere, 3 ilde merkez stüdyosu bulunan ve bu stüdyolardan dönüşümlü olarak program gerçekleştirmekte olan TRT FM, kendine özgü üslubu ve ifade biçimiyle, her gün 24 saat boyunca dinleyicileriyle buluşmaktadır. Evde, işte, arabada, yolda, kısacası her yerde arkadaşınız ve yoldaşınız olmaktadır. Yaklaşık olarak 54 yıllık bir tecrübe ve birikimin ışığında, sizlere hitap etmeye ve kulaklarınızın pasını silmeye devam etmektedir. Tüm Türkiye genelinde dinleniliyor olmakla birlikte, bazı büyük şehirlerin TRT FM frekansları şöyledir; Ankara 88.0, Antalya 90.5, Bursa 95.0, Çanakkale 89.5, İstanbul 91.4, İzmir 93.8’dir. TRT FM'in kaliteli içerik sunan birçok programından birkaçı; Ada Vapuru, Akılda Kalanlar, Bir Cumartesi Hatırası, Bu Fırsat Kaçmaz, Çalar Saat, Daha Ne Olsun, Dönme Dolap, Dünyanın En Radyo Programı, En 20, En Beğenilen, Eski Kafa, Gece Yolculuğu, Geceden Sabaha olarak sıralanabilir. Artık, internet üzerinden de rahatlıkla radyo dinlenebiliyor olmasıyla, isterseniz bilgisayardan isterseniz mobil cihazınızdan da TRT FM'i dinleyebilme imkanı bulabilirsiniz.

İletişim

Frekans Ankara 88.0
Telefon 0312 463 31 70
Faks 0312 463 31 77
E-mail [email protected]
Adres TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı. Or-An / Ankara
İnternet Sitesi http://radyo.trt.net.tr/Kanal/2/trt-fm.aspx